BANGKIRAI

Drevina BANGKIRAI je tropická drevina pochádzajúca z Ázie. Drevina BANGKIRAI sa na našom trhu stala synonymom pre exteriérovú terasu. Pravdou je, že drevina BANGKIRAI je veľmi obľúbená a používaná. Vyznačuje sa vysokou tvrdosťou a odolnosťou voči poveternostným vplyvom. Drevina BANGKIRAI je prirodzene odolná voči drevokazným škodcom, plesniam a hnilobe. Bangkirai môže v prvej fáze vystavenia poveternosti, hlavne dažďu, vyplavovať hnedočervenú látku tanín. Z toho dôvodu musí byť drevina BANGKIRAI umiestňovaná na terasy a balkóny tak, aby voda stekajúca z terasy bola odvedená odkvapmi a dažďovými žľabmi, aby sme predišli možnému zašpineniu fasády alebo iných konštrukcií. BANGKIRAI je hnedočervenej farby s nie veľmi výraznou štruktúrou a na povrchu sa môžu vyskytovať drobné otvory po škodcoch a červotočoch do priemeru 2 mm. Farebné rozdiely medzi jednotlivým doskami sú prirodzené a prípustné. Drevo ktoré nie je ošetrené špeciálnymi olejmi, po čase získava striebornošedú patinu. Všetky jeho vlastnosti však zostávajú zachované. Vyčistením a ošetrením olejom aj po čase dokážeme drevu vrátiť jeho krásnu kresbu a farbu.

Často kladené otázky

Nižšie sme pre vás pripravili zopár najčastejšie kladených otázok a odpovede k nim.
Všetky laminátové podlahy v našej ponuke sú vhodné na teplovodné podlahové vykurovanie. Pri podlahovom vykurovaní je nutné použiť špeciálnu podložku pre podlahovú vykurovanie,ktorú samozrejme tiež nájdete v našej ponuke.
Všeobecne platí, že laminátová podlaha je výrobok z dreva a teda nie je dlhodobo vodeodolná. V našej ponuke však nájdete aj laminátové podlahy so zvýšenou vodeodolnosťou,ktoré sú vhodné do priestorov, kde je zvýšené riziko pôsobenia vody ako napr. kuchyňa, zádverie atď. Kolekcia IMPRESSIVE od nášho výrobcu QUICK STEP, je dokonca vhodná aj do kúpelne.
Treba postupovať podľa návodu na údržbu a starostlivosť o laminátové podlahy. Vo všeobecnosti platí, vysávanie a zameranie hrubých nečistôt, umývanie čistou vodou a špeciálnymi prípravkami na ošetrovanie laminátovej podlahy.
Všetky drevené parkety v našej ponuke sú vhodné na teplovodné podlahové vykurovanie. Pri použití drevených parkiet na podlahové vykurovanie, doporučujeme zvoliť montáž parkiet celoplošným lepením. Nie je však problém ani montáž plávajúcim spôsobom. Ak si zvolíte montáž plávajúcim spôsobom, pri podlahovom vykurovaní je nutné použiť špeciálnu podložku pre podlahovú vykurovanie, ktorú samozrejme tiež nájdete v našej ponuke.