CUMARU

Drevina CUMARU je tropická drevina pochádzajúca z Južnej Ameriky. Patrí medzi najobľúbenejšie a najkrajšie dreviny na našom trhu, hlavne vďaka svojej krásnej kresbe dreva, vysokej stabilite, extrémnej tvrdosti a veľmi dobrej cene. Charakterizuje ju hlavne extrémna hustota a zaraďujeme ju medzi najtvrdšie dreviny. CUMARU sa vyznačuje krásnou štruktúrou a kresbou dreva. Má krásnu žltohnedú, červenohnedú miestami až tmavohnedú farbu. Farebné rozdiely medzi jednotlivými doskami CUMARU sú prirodzené a obvyklé. CUMARU je veľmi stabilná drevina a vynikajúco odoláva drevokazným škodcom, plesniam a hnilobe. Drevo ktoré nie je ošetrené špeciálnymi olejmi, po čase získava striebornošedú patinu. Všetky jeho vlastnosti však zostávajú zachované. Vyčistením a ošetrením olejom aj po čase dokážeme drevu vrátiť jeho krásnu farbu. Ak chcete mať krásnu terasu, ktorá Vám aj krásna vydrží roky a drevina Ipe je pre Vás veľmi drahá, tak je pre Vás jednoznačnou voľbou práve CUMARU.

Často kladené otázky

Nižšie sme pre vás pripravili zopár najčastejšie kladených otázok a odpovede k nim.
Všetky laminátové podlahy v našej ponuke sú vhodné na teplovodné podlahové vykurovanie. Pri podlahovom vykurovaní je nutné použiť špeciálnu podložku pre podlahovú vykurovanie,ktorú samozrejme tiež nájdete v našej ponuke.
Všeobecne platí, že laminátová podlaha je výrobok z dreva a teda nie je dlhodobo vodeodolná. V našej ponuke však nájdete aj laminátové podlahy so zvýšenou vodeodolnosťou,ktoré sú vhodné do priestorov, kde je zvýšené riziko pôsobenia vody ako napr. kuchyňa, zádverie atď. Kolekcia IMPRESSIVE od nášho výrobcu QUICK STEP, je dokonca vhodná aj do kúpelne.
Treba postupovať podľa návodu na údržbu a starostlivosť o laminátové podlahy. Vo všeobecnosti platí, vysávanie a zameranie hrubých nečistôt, umývanie čistou vodou a špeciálnymi prípravkami na ošetrovanie laminátovej podlahy.
Všetky drevené parkety v našej ponuke sú vhodné na teplovodné podlahové vykurovanie. Pri použití drevených parkiet na podlahové vykurovanie, doporučujeme zvoliť montáž parkiet celoplošným lepením. Nie je však problém ani montáž plávajúcim spôsobom. Ak si zvolíte montáž plávajúcim spôsobom, pri podlahovom vykurovaní je nutné použiť špeciálnu podložku pre podlahovú vykurovanie, ktorú samozrejme tiež nájdete v našej ponuke.