THERMO JASEŇ

Podobne ako Borovica aj JASEŇ sa vyskytuje takmer v celej Európe a vynikajúco teda odoláva tunajším poveternostným podmienkam. THERMO JASEŇ zaraďujeme medzi najodolnejšie domáce dreviny využívané na terasy. Jaseň je prirodzene svetlohnedý, po termizácii však získa nádhernú tmavohnedú farbu. Táto má však tendenciu časom blednúť. Bez povrchovej úpravy prírodnými olejmi podobne ako ostatné dreviny prirodzene šedne. Tomuto procesu sa dá jednoducho predísť pravidelným ošetrovaním prírodnými olejmi (doporučujeme aspoň dvakrát do roka, na jar a na jeseň). Proces termizácie drevine dodá nielen krásnu tmavohnedú farbu, ale čo je najhlavnejšie, výrazne zlepší jej fyzikálne vlastnosti. Drevina sa stáva odolnejšou vyplvom poveternosti, rozmerovo stálou a nezaujímavou pre drevokazný hmyz, huby a plesne napádajúce inak neošetrené drevo.

Často kladené otázky

Nižšie sme pre vás pripravili zopár najčastejšie kladených otázok a odpovede k nim.
Všetky laminátové podlahy v našej ponuke sú vhodné na teplovodné podlahové vykurovanie. Pri podlahovom vykurovaní je nutné použiť špeciálnu podložku pre podlahovú vykurovanie,ktorú samozrejme tiež nájdete v našej ponuke.
Všeobecne platí, že laminátová podlaha je výrobok z dreva a teda nie je dlhodobo vodeodolná. V našej ponuke však nájdete aj laminátové podlahy so zvýšenou vodeodolnosťou,ktoré sú vhodné do priestorov, kde je zvýšené riziko pôsobenia vody ako napr. kuchyňa, zádverie atď. Kolekcia IMPRESSIVE od nášho výrobcu QUICK STEP, je dokonca vhodná aj do kúpelne.
Treba postupovať podľa návodu na údržbu a starostlivosť o laminátové podlahy. Vo všeobecnosti platí, vysávanie a zameranie hrubých nečistôt, umývanie čistou vodou a špeciálnymi prípravkami na ošetrovanie laminátovej podlahy.
Všetky drevené parkety v našej ponuke sú vhodné na teplovodné podlahové vykurovanie. Pri použití drevených parkiet na podlahové vykurovanie, doporučujeme zvoliť montáž parkiet celoplošným lepením. Nie je však problém ani montáž plávajúcim spôsobom. Ak si zvolíte montáž plávajúcim spôsobom, pri podlahovom vykurovaní je nutné použiť špeciálnu podložku pre podlahovú vykurovanie, ktorú samozrejme tiež nájdete v našej ponuke.